Stajları nerede bulabilirim ?

Yukarıdaki staj&projeler sekmesinden staj alanlarına tıkladıktan sonra açılan sayfanın üzerinden klinik/gelişim gibi ilgili olduğun alanı seçip staj ilanlarını inceleyebilirsin.

Platformdaki ilanlara nasıl başvuru yapabilirim ?

Cv sekmemizde bulunan boş CV’yi indirip doldurduktan sonra kurumun sitesinden veya kuruma atacağın mail yoluyla başvuru yapabilirsin.

Psikoloji 1. sınıf öğrencisiyim staj imkanları kaçıncı sınıftan itibaren başlıyor?

Staj imkanları için her kurum kendi kriterlerini belirliyor ancak staj yapmak için sınıf kriteri olmayan kurumlar da var, özellikle (STK) sivil toplum kuruluşları, elbette diğer kurumların da stajyer kriterlerine bakmanı tavsiye ederiz.

 

Staj için benden neler istenir ?

Her kurumun farklı farklı kriterleri bulunuyor. İlgili olduğun alandaki ilanları inceleyip kurumun stajyer kriterlerine bakabilrsin. Mesela; eğer hastane veya adliyede staj yapmak istersen üniversitenin anlaşmalı olduğu kurumlara okuldan aldığın yazı ile başvuru yapabilirsin.

Psikoloji öğrencisiyim staj yapmak istiyorum ancak kurum psikopataloji görmüş olmamı istiyor. Staj yapabileceğim diğer alanlar neler?

Psikoloji 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin kliniklerde veya hastanelerde staj yapması için psikopataloji dersi alma zorunluluğu yok ancak kurumlar stajyer öğrenci alırken bunu göz önünde bulundurabiliyorlar. Bu, gözlemlediklerimizin bizler için daha yararlı olması açısından önemli. Klinik haricinde adli psikoloji ile ilgileniyorsan adliyelerde, gelişim psikolojisi ile ilgileniyorsan anaokullarında, endüstriyel psikoloji ile ilgileniyorsan (ik) insan kaynaklarında veya (STK) sivil toplum kuruluşlarının kriterlerini kontrol edip buralardaki stajlara başvurabilirsin.